צעדים - עמותה לחולי ומושתלי מפרקים 

                                                         050-9588022  |  050-3005788 
                                   

דף הבית >> שיקום מחלות והשתלות מפרקים >> חדש על המדף (מתוך NRG בריאות )
 

 


  
חדש בתחום האורתופדיה   
 
 מערכת אפוס, פרי מחקר ופיתוח של שני רופאים ישראלים, עונה על צרכים טיפוליים הקיימים בתחום האורטופדיה: כאבי ברכיים וירך של הגיל המבוגר והצעיר, טיפול בכאבי גב ופריצות דיסק,  שיקום וטיפול בנפגעי תאונות דרכים, שיקום לאחר נקעים ושברים בקרסול, שיקום לאחר קרעים ברצועות הברך וקרעים במניסקוס, טיפול לפני ואחרי ניתוחי החלפת מפרקים.

בתחום הנוירולוגיה מאפשרת המערכת לשפר את תנועתם ויציבותם של חולים לאחר אירועים מוחיים, חולי פרקינסון וחולים הסובלים מטרשת נפוצה. המערכת מבוססת על פטנט עולמי וקיבלה אישור לשיווק מטעם רשויות הבריאות האמריקאיות (FDA).

הטיפול באמצעות מערכת אפוס מיועד לשיקום השליטה העצבית-שרירית ויציבות המפרקים והגוף על-פי עקרונות ביו-מכאניים. מתודולוגית הטיפול של אפוס, המבוססת על התערבות ביו-מכאנית דינאמית במהלך כל שלבי הדריכה, מיושמת על ידי שתי יחידות ביו-מכאניות הממוקמות תחת כל כף רגל ביחס לנקודות נשיאת המשקל האסטרטגיות של המטופל.

התערבות ביו-מכאנית זו משנה את כיוון ועוצמת הכוחות הפועלים על המפרקים ובכך מושגים: הסטת עומס מהמדור הפגוע במפרק, הפחתת כאב, שיפור התפקוד (הליכה, טיפוס וירידה במדרגות, מעבר מתנוחה לתנוחה וכו'), שיפור תבנית ההליכה, שיפור היציבה, שיפור אסטרטגיית התנועה הכללית של המטופל


לייבסיטי - בניית אתרים