צעדים - עמותה לחולי ומושתלי מפרקים 

                                                         050-9588022  |  050-3005788 
                                   

כנס צעדים 22  |  סקר  |  
דף הבית >> מי אנחנו >> סיפורים אישיים >> קרולה אופנהיימר- רוזנטל
 

שנה ללא זיהום

שלום,
אני רוצה לספר לכם קצת על עצמי,  אני סובלת ממחלה גנטית- מולדת- ניוונית- פרוגרסיבת -נדירה בשם: MULTUPLE EPIPHISIAL DISPLASYA. 
למחלה מספר דרגות, אני נולדתי עם הדרגה הגבוהה ביותר. כל המפרקים בגופי נגועים במחלה, לכן, אני סובלת ממוגבלות/נכות קשה מגיל ילדות. 


בגיל 31 לאחר התרסקות מוחלטת של מפרק הירך, עברתי השתלת מפרק ירך בצד שמאל. תשעה חודשים לאחר מכן, עברתי ניתוח השתלת מפרק ירך בצד ימין. עקב המצב הקשה של שני המפרקים, בשני הניתוחים הראשונים הייתי זקוקה להשתלת עצם כדי לבנות מחדש את האזור בו הושתלו הפרוטזות. הייתי שנתיים מרותקת למיטה ולכיסא גלגלים עד שיכולתי לחזור לאט, לאט להליכה ולפעילות. לא עברתי שום שיקום לאחר אותה התקופה, הגוף חזר לבד ובקצב שלו לפעילות ולהליכה.

תשעה שנים לאחר השתלת מפרק הירך בצד ימין, עברתי רוויזיה (ניתוח חוזר) של אותו המפרק. חצי שנה לאחר אותה הרוויזיה, עברתי ניתוח השתלת מפרק הברך צד שמאל, ניתוח שבסופו של תהליך הוא מוצלח מאוד, אך השיקום ממנו היה קשה ומלווה בכאבים חזקים מאוד למשך תקופה ארוכה.

כבר עם ניתוח השתלת ברך שמאל, ידעתי שאני חייבת לעבור גם ניתוח בצד ימין. אך, השיקום הממושך והכאבים החזקים של הניתוח בצד השמאלי הרתיעו אותי מלקבל את ההחלטה לשוב ולהיכנס לחדר ניתוח  להשתלת ברך נוספת.

שנה וחצי אחרי הניתוח בברך השמאלית, לא נותרה לי ברירה והחלטתי לבצע את ניתוח ההשתלה בברך הימנית. השיקום ממנו היה הרבה קל יותר מהשיקום בצד שמאל, אך לצערי הרב, תקופה די קצרה לאחר השיקום מאותו ניתוח, התחלתי להרגיש כאבים. בהתחלה הרגשתי את הכאבים רק בהליכה ובמשך הזמן, הכאבים התגברו והרגשתי אותם בזמן מנוחה ושינה. במשך ארבע שנים התלוננתי על כאבים שהתגברו מיום ליום אך, בצילומי הרנטגן לא היה סימן של התרופפות. בבדיקות רפואיות הפרוטזה הייתה יציבה ובדיקות הדם היו תקינות אך הכאב, לא הפסיק לרגע. חזרתי כל פעם לביקורת בבית חולים והתלוננתי על כאבים (כל פעם חזקים יותר), לכן, אחרי ארבע שנים של סבל יומיומי החליט הרופא לשלוח אותי לבדיקת מיפוי עצם עם לאוקוציטים מסומנים (בדיקה ממש לא נעימה).
תוצאת הבדיקה הייתה ללא שום ספק, זיהום באיזור המפרק הברך המושתלת, 
לא נותרה לי כל ברירה, הייתי חייבת לעבור שוב ניתוח השתלת מפרק ברך ימין, הפעם בשני שלבים:
1) ניקוי האזור המזוהם ורוויזיה
2) רוויזיה עם השתלת פרוטזה קבועה,

הניתוח הראשון בסדרה הוא ניקוי אזור הפרוטזה והפרוטזה עצמה, השתלת הפרוטזה מחדש כשהיא מפרישה לאזור אנטיביוטיקה להשמדת החיידק ושלושה חודשים של שיקום כאשר הידיעה היא ברורה: שיקום למען ניתוח נוסף. לא קל, אך ככה הוא התהליך. לאחר שלושה חודשים מהניתוח הראשון, הגיע הזמן לניתוח השני ולהשתלת הפרוטזה הקבועה, פרוטזה של רוויזיה, שוב החלמה מניתוח ושיקום לא קל שנמשך עד היום.

בימים אלה אני חוגגת "שנה ללא זיהום", שנה מאז הניתוח הראשון בסדרה, ניתוח בו נגאלתי מהכאבים הטורדניים , חזקים ומתחזקים מיום ליום, עקב זיהום שלקח ארבע שנים לגלות אותו.

אבל מה זה באמת משנה, אם מרגע הניתוח הכאב של ארבע שנים חלף כאילו לא היה.
נכון, יש להתמודד עם כאבים לאחר ניתוח, כאבים לא קלים בכלל, אך אין מה להשוות, אני כבר לא סובלת מכאבי הזיהום. 
אומר לכם את האמת, קשה מאוד ובכל זאת שווה.

אין יותר זיהום, שנה אני חוגגת ללא הכאבים הבלתי נסבלים האלה שלא נתנו לי להבדיל בין יום לבין לילה, ובין לילה ליום. אינני יכולה לומר כי השנה שעברה עליי ועל משפחתי לאחר הניתוח הייתה קלה במיוחד, אך, טוב שגם לזיהום נמצא פיתרון. 

אני רוצה להגיד תודה לצוות המנתחים הנפלאים ששחררו אותי מיסורי הזיהום, ותודה ענקית למשפחתי הסובלת יחד איתי, תומכת ונמצאת איתי לאורך כל הדרך.

קרולה אופנהיימר – רוזנטל, 
עובדת סוציאלית ויושבת ראש "צעדים". 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לצורך כתבה עיתונאית שתעסוק בנושא מפרק הירך MOM (מתכת על מתכת)
והשימוש במפרק דרך משרד הבריאות.
דרושים אנשים שעברו השתלה של מפרק מהסוג הזה.

לפרטים אנא צור/צרי קשר עם עמותת צעדים
בטלפונים: 050-9588022 | 050-3005788
או באימייל:
tzeadim@walla.com

למידע, הכוונה, וייעוץ משפטי
מהעמותה השאירו פרטים:
 

לייבסיטי - בניית אתרים