צעדים - עמותה לחולי ומושתלי מפרקים 

                                                         050-9588022  |  050-3005788 
                                   

פעילות "צעדים" בפייסבוק  |  
דף הבית >> מי אנחנו >> סיפורים אישיים >> חנה הרמן >> מהים הכללי וטיפה משלי
 

רק בריאות!!!??? מהים הכללי וטיפה משלי

 

 

שיחת-חולין בקופת חולים

 

שאלתי חולה המתקשה בהליכה:מה שלומך? ענה:מצויין! באמת מצויין ? ואז אמר: אני לא יודע איך אומרים: מדוכא או מדוכא , אז אני אומר :מצויין !

שכני ישב לצידי  אחז בידו בברך הכואבת וסיפר : אמרתי לרופא  שהברך כואבת מאוד .ומה אמר? י הד"ר. אמר שזה יעבור. באמת יעבור? כן זה יעבור גם לברך השנייה.

ועולה חדשה שיצאה  מחדר הרופאה סיפרה בצהלה לבעלה: הוציאו לי מצ'סתה מהרחם

ועכשיו הכל בסדר.בעלה סיפר לנוכחים : לי היה חיידק באורך כזה (הראה בידו) והרגתי אותו.עכשיו יש לי כאבים בחזה וזה בטח פסיכומטרי.בבריכה הטיפולית בפרדס-חנה ,בשיעורי הידרותרפיה,נמצאים במים גברים ונשים יחדיו.באחד הימים ניגש לבנק חבר עמותה  משיעור הידרותרפיה. ברכה אותו הפקידה  לשלום ,ואמרה לתדהמת השומעים::אני ממש לא מכירה אותך עם בגדים. היא כמובן נדרשה  לתת הסבר.

שמעתי עצה מרופא: אם לא רוצים להידבק מחולה בשפעת , צוחקים ומשתעלים לידו ובתנאי שהוא לא יצחק. ומה עם שפעת העופות?

ראיתם איך מובילים את העופות בכלובים בקור הגדול בלי שמיכה? פלא שהם מקבלים שפעת?

רופא מארה"ב  לא התיחס ברצינות לחולים הוא פשוט סיפר להם בדיחות בכל פעם שהיגיעו אליו קראו לו הרופא הליצן.ויש אומרים שחולים נרפאו  ע"י הצחוק. כפי שנאמר במשלי י"ז : לב שמח ייטיב גהה (כאב) ורוח נכאה תייבש גרם (עצם) חכמים אומרים –כשהנשמה מאירה- גם שמיים עוטים ערפל.מאירים.

וההבדל בין בריאות לחולי לצערנו הוא: עומק הארנק.

 

על ויטמינים ,אינזימים ותוספי מזון

 

אני מנביטה קטניות וזרעים . אספסת אלפלפא עד שנובטים נבטים מתנזרת מקופאין, סוכרים וסולנים ,מרבה באכילת קיטניות ודגנים . מקשיבה לאודטה גם על דיאטה .  מרביצה תורה על אוכל בריא על ויטמינים A B C D E  שהמראה משתפר בהסתכלות בראי  .

לויטמין סי אומרת אנ י מרסי  מגה גלופלקס , חברתי אומרת: השתמש בעלי האקס. עזר לו? לא לי ולא לו .ומה עים קרטילגו? עזר והעלה לי את האגו. 12B לא קבלתי   כי לא הגעתי אל הרופא ב-12  ומה עם סלניום, אבץ אומגה שלוש? מכל זה יש לי כבר סחרחורת וכאב ראש.ומה עם גריטיג פרמטון? לגימלאים נותן כח להרמת  משקל טון.ואז כשתהיה קשיש - תקבל תוספת שנים בקשיש  תוכל לרוץ לכנסת בחליפה ועניבה מכונסת.

למרות שהקרסול קורס ,הברך נשחקת, הכתף קפואה ועצם הירך נסדקת. הסידן בורח ,ולא מוכן להתארח.אולם אם תשאלו לשלומי-מתוך מחווה ונימוס,הפרטים כבר אינם בגדר סוד כמוס

: בסדר משופץ במצב טוב !!

בעלי שיחיה

צימחוני קיצוני

חס על החי וחי על החסה, איננו אוכל לא בשר ולא דגים  לא חצילים ולא זיתים לא חרדל ולא מיונז- בקיצור אוכל כמו עז. רסק תפוחים מזכיר לו דיסה  שהכריחוהו  לאכול בילדותו .במשק ביתם גידלו מטע תפוחים . וכדי לנצל את הפרי הפגום בישלו רסק תפוחים, ריבת תפוחים, עוגת תפוחים,ומה שלא נאכל בערב,  הוכרח לאכול בבוקר..

ומה בקשר לתפוחי אדמה אותו אוהב מאוד? בכל דרך שבישלתי  אמר: זה לא בדיוק אותו טעם הזכור לי שהיה כה ערב לחיכי.  פעם שכחתי את תבשיל תפוח האדמה בקדירה על האש, הוא נחרך. היססתי אם להגיש , הוא אכל ונהנה ואמר : "זה בדיוק הטעם של אמא שלי".

 

אני מרבה להקפיד על מה שנחשב היום מזון בר:יאות: ירקות אורגניים, פשתן, טחינה, שומשום.כדי שנהיה אולי רזים  אחרי שנדע את כל הסודות והרזים.

פעם נכנס בעלי הביתה כשהוא מחייך מאוזן לאוזן ואמר: כל השנים אני  מסתגף כדי לא להיות גפילטע איש אוכל לחם מלא ולא מלא לחם . שמעתי ספור שמאוד מתאים לגוף ולא לסיגוף: זוג מגיע לשמיים, נכנסים לגן עדן. שמחה וצהלה , מאכלים כיד המלך  מישתה, שימחה וששון. הבעל מסתובב  מביט בזעם  על אשתו.היא המומה. מה עשיתי לך? לולא האוכל הבריא שהאכלת אותי כל השנים ,יכולנו להיות כאן כבר לפני  10 שנים.

 

 

 

 

 


לצורך כתבה עיתונאית שתעסוק בנושא מפרק הירך MOM (מתכת על מתכת)
והשימוש במפרק דרך משרד הבריאות.
דרושים אנשים שעברו השתלה של מפרק מהסוג הזה.

לפרטים אנא צור/צרי קשר עם עמותת צעדים
בטלפונים: 050-9588022 | 050-3005788
או באימייל:
tzeadim@walla.com

למידע, הכוונה, וייעוץ משפטי
מהעמותה השאירו פרטים:
 

לייבסיטי - בניית אתרים