צעדים - עמותה לחולי ומושתלי מפרקים 

                                                         050-9588022  |  050-3005788 
                                   

כנס צעדים 22  |  סקר  |  
דף הבית >> זכויות, הצעות חוק, ופרוטוקולים >> קופי אנאן תומך בקמפיין למפרק ולעצם
 

ארגון הבריאות העולמי, בתמיכת האו"ם, יוצא בקמפיין עולמי להגברת המודעות למחלות שלד ושרירים ודרכי הטיפול בהן. בישראל, בינתיים, המודעות הציבורית בקרב הנשים בקבוצות הסיכון לא מרשימה, אולי קופי אנאן יעשה פה שינוי?

ארגון הבריאות העולמי הכריז על השנים 2000-2010 כעשור העצם והמפרק ויוביל קמפיין להגברת המודעות לטיפול ומניעת מחלות שלד. האו"ם העניק את תמיכתו ומזכיר האו"ם, קופי אנאן, ברך על היוזמה המשותפת.

כ-290 מיליון אנשים בעולם סובלים מדלקת מפרקים. שכיחות מקרי הסבל והכאב הנובעים מהמחלה ומהשלכות המגבילות שלה עולה עם הגיל, וההערכה היא כי אוסטיאוארתריטיס (דלקת מפרקים) משפיעה על 40% מהאנשים מעל גיל 70.

בעקבות הארכת תוחלת החיים וריבוי באוכלוסיית המובגרים, מעריכים כי עד שנת 2020 דלקת המפרקים תהפוך להיות הגורם הרביעי בעולם המוביל לנכות ומספר האנשים שיסבלו ממנה יעלה ב-50%..

ההשלכות של הנכות והמוגבלות הנובעות מדלקת מפרקים חמורה הינן משמעותיות ביותר, והעלויות הכרוכות בהן, כולל ניתוחים להחלפות מפרקים הינן גבוהות מאד. ההשפעה הרבה הזו שיש למחלות העצם והמפרק הובילה להכרזתו של העשור הנוכחי כעשור העצם והמפרק.

בישראל, התודעה הציבורית למחלות המפרקים נמוכה מאוד. חמור מכך, הרוב המוחלט של הרופאים בישראל (מעל 89 אחוזים) אינם יוזמים שיחה עם המטופלים שלהם בנושא אוסטאופורוזיס, והיוזמה לאבחון נמצאת אצל הנשים שנמצאות בקבוצות הסיכון

  מתוך מערכת Beok

 


לצורך כתבה עיתונאית שתעסוק בנושא מפרק הירך MOM (מתכת על מתכת)
והשימוש במפרק דרך משרד הבריאות.
דרושים אנשים שעברו השתלה של מפרק מהסוג הזה.

לפרטים אנא צור/צרי קשר עם עמותת צעדים
בטלפונים: 050-9588022 | 050-3005788
או באימייל:
tzeadim@walla.com

למידע, הכוונה, וייעוץ משפטי
מהעמותה השאירו פרטים:
 

לייבסיטי - בניית אתרים